Jaki kolor ściany do drewnianych mebli?

0
199
Jaki kolor ściany do drewnianych mebli?

Wybór koloru ścian w pomieszczeniu, w którym mamy drewniane meble, może stanowić nie lada wyzwanie. Ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, stylu wnętrza, a także koloru drewna i jego odcienia. Poniżej przedstawimy kilka ogólnych wskazówek, które pomogą w wyborze koloru ścian do drewnianych mebli.

Jaki kolor ściany do drewnianych mebli?

Warto pamiętać, że drewniane meble to elementy wystroju, które same w sobie przyciągają uwagę i są dekoracyjne. Zbyt intensywny lub kontrastujący kolor ścian może zdominować wnętrze i spowodować, że cała przestrzeń stanie się zbyt ciężka wizualnie. Dlatego warto wybierać kolory, które będą stanowiły delikatne tło dla mebli. Szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj jasne i stonowane odcienie, takie jak biel, beż, jasny szary czy kremowy. Tego rodzaju kolory stanowią również doskonałą bazę do aranżacji przestrzeni i pozwalają na wprowadzenie różnych akcentów w postaci dodatków czy dekoracji.

Z drugiej strony, jeśli chcemy uzyskać bardziej kontrastowy efekt i podkreślić naturalne piękno drewna, możemy postawić na głębsze i bardziej intensywne odcienie. Dobrze sprawdzą się tu np. ciemne odcienie zieleni, granatu czy bordo. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością koloru i zadbać o to, by przestrzeń nie była zbyt przytłaczająca dla oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here